Jakie baterie łazienkowe wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując baterię wannową i umywalkową?

Jakie baterie łazienkowe wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując baterię wannową i umywalkową?

Wybór odpowiedniej armatury do łazienki wcale nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Z baterii łazienkowych korzystamy codziennie i to kilka razy, warto więc wybrać takie, które będą niezniszczalne przez długie lata. Na co zwrócić uwagę wybierając baterię umywalkową i baterię wannow

Jak wybrać dobre baterie łazienkowe?

Przede wszystkim nie można kierować się ceną. Wiele osób podczas remontu lub budowy stara się oszczędzać na materiałach. Niestety, w przypadku baterii jest to zwyczajnie nieopłacalne. Tania armatura łazienkowa szybko się psuje, przeciera się i nie wygląda estetycznie. Kończy się to tym, że niedługo po wymianie trzeba kupić nową baterię, przez co tracimy na tym podwójnie.

Wybierając baterie łazienkowe trzeba szczególną uwagę zwrócić na jakość wykonania. Niektóre marki (Roca, Grohe, Deante) mają już na tyle wyrobioną renomę w produkcji armatury łazienkowej, że można im zaufać. Wiele też zależy od tego, w jakim stylu urządzona jest nasza łazienka.

Obecnie można spotkać się z bateriami łazienkowymi w kolorze czarnym lub białym, to nowy trend ale, jak można się przekonać porównując baterie wielu producentów na www.homebook.pl/produkty/baterie-lazienkowe, staje się hitem w aranżacji nowoczesnych łazienek. Do tych tradycyjnych wybiera się raczej baterie chromowane lub z mosiądzu.

Jaką kupić baterię umywalkową?

Wybór odpowiedniej baterii w znacznej mierze zależy od umywalki, ale też od aranżacji łazienki. Bardzo popularne są baterie sztorcowe, które montuje się na umywalce. Takie rozwiązanie można spotkać w większości polskich łazienek. Niektórzy wybierają jednak baterie ścienne, montowane natynkowo lub podtynkowo. Na takich bateriach łatwiej jest utrzymać czystość, ale montaż zajmuje trochę czasu. Można także kupić baterie stojące, które montuje się w podłodze lub na blacie przy umywalce.

Baterie umywalkowe można również podzielić ze względu na liczbę uchwytów. Popularne są te jednouchwytowe, w których można regulować odchyleniem temperaturę strumienia wody. Kiedyś popularne były baterie dwuuchwytowe, które miały dwa pokrętła, na zimną i gorącą wodę. Obecnie znów można spotkać w sklepach takie baterie i są one często wybierane do łazienek w stylu retro. Nowością są baterie bezuchwytowe, które znajdują zastosowanie w łazienkach w miejscach publicznych, ale już nie tylko. Wyposażone w czujniki ruchu, uruchamiają strumień wody, kiedy tylko zbliży się do nich rękę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii wannowej?

Obecnie na rynku jest kilka rodzajów baterii wannowych. Można je podzielić ze względu na sposób montażu. Najczęściej spotyka się baterie wannowe ścienne, które montowane są w ścianach. W zależności od instalacji, mogą to być baterie podtynkowe lub natynkowe. Wszystko zależy od budownictwa i wizji aranżacji. Oprócz nich, do wanny można kupić baterie stojące/sztorcowe, które montowane są w obrzeżach wanny. W nowoczesnych łazienkach niektórzy montują stojące baterie, które dobrze komponują się w wannami wolnostojącymi.

Wybierając baterie łazienkowe trzeba pamiętać o tym, że mają one być wytrzymałe przez wiele lat. Nie warto oszczędzać na armaturze łazienkowej i lepiej zdecydować się na baterie droższe, ale dobrej jakości. Takie, które nie zniszczeją po kilku miesiącach użytkowania.

Previous Rodzaje zamków – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Next Zakładanie i pielęgnacja trawników

Może to Ci się spodoba

Aranżacje łazienek 0 Comments

Jak dobrać wannę do łazienki? – radzi Kaldewei

Wanna to dla wielu z nas najważniejszy element każdej łazienki. Zapewnia chwilę relaksu i odprężenia po ciężkim dniu oraz ochłodę w czasie upałów. Dlatego wybór odpowiedniej wanny jest ważnym elementem

Aranżacje łazienek 0 Comments

Jak dobrać brodzik do łazienki – radzi Kaldewei

Brodzik jest tym elementem wyposażenia wnętrz, który z jednej strony decyduje o komforcie korzystania z prysznica, a z drugiej stanowi istotny walor architektoniczny i mocno wpływa na wygląd łazienki. Jakie

Łazienki 0 Comments

Kamień, marmur, drewno – 3 sposoby, dzięki którym zaaranżujesz łazienkę inspirowaną naturą

Współcześnie projektanci wnętrz mocno inspirują się światem natury, z którego czerpią nie tylko występujące w przyrodzie barwy i kształty, ale również zachowanie proporcji w rozmieszczeniu elementów. Nawiązanie do naturalnego kamienia,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!