Bateria umywalkowa – sprawdź, czym się kierować przy wyborze

Bateria umywalkowa – sprawdź, czym się kierować przy wyborze

Stając przed koniecznością zaaranżowania łazienki, możemy czuć się przytłoczeni ilością decyzji, które będziemy musieli podjąć. Chcąc być zadowolonym z efektu, powinniśmy zadbać o każdy szczegół. Takim szczegółem mogą być baterie umywalkowe, rodzaj kafelków lub to, na jakiej wysokości chcemy zamontować lustro. Niczego nie zostawiajmy przypadkowi, gdyż nieprzemyślane decyzje mogą skutecznie utrudnić nam radość z ostatecznego rezultatu.

Bateria umywalkowa – jaki mamy wybór?

Oferta baterii umywalkowych jest szeroka. Wśród dostępnych modeli znajdziemy zarówno te klasyczne, jak i podtynkowe. Takie, które będą cechowały się prostotą i minimalizmem oraz takie, które świetnie będą nadawały się do wnętrz w stylu industrialnym lub futurystycznym. Znajdziemy wiele modeli różniących się między sobą wielkością, kolorem, kształtem i sposobem montażu. Jak zatem wśród wszystkich dostępnych baterii wybrać taką, z której będziemy zadowoleni?

Określ swoje potrzeby i priorytety

Kluczem do dokonania wyboru, z którego będziemy zadowoleni, jest świadomość, czego tak naprawdę potrzebujemy. Czy zależy nam na tym, aby ta część armatury była jak najmniej widoczna, czy wręcz przeciwnie, chcemy baterii, która będzie jednocześnie elementem ozdobnym? Jaka wysokość nas interesuje? Czy chcemy, żeby bateria umywalkowa była chromowana? A może powinna być błyszcząca lub matowa? Po określeniu jak największej ilości szczegółów, możemy przejść do poszukiwań. Idealnie sprawdzą się do tego sklepy internetowe. Dzięki filtrom łatwo odnajdziemy produkty, które będą spełniać nasze oczekiwania.

Sklep internetowy viverto.pl posiada szeroką ofertę, w której znajdziemy również baterie umywalkowe. Od najprostszych po te o nieco oryginalniejszym designie. Co ciekawe, przeglądając ofertę możemy znaleźć nie tylko baterie umywalkowe o tradycyjnym, stalowo-srebrnym kolorze. Wśród baterii znajdują się również urządzenia czarne, a nawet złote. Znajdziemy również armaturę niklowaną. Dzięki takiej różnorodności z łatwością dopasujemy baterię umywalkową do stylu, w jakim zaaranżujemy łazienkę. Warto również pomyśleć o zastosowaniu kontrastu, a więc wyborze baterii na pozór nie pasującej do danej aranżacji. Niemniej jednak należy robić to ostrożnie i z wyczuciem, aby efekt nie był kiczowaty.

Aspekty praktyczne

Wybierając baterię umywalkową warto również zwrócić uwagę na jej cechy praktyczne. Istotna jest na pewno wysokość baterii. Jeśli będzie ona bowiem zbyt wysoka, a jednocześnie niedopasowana do posiadanej przez nas umywalki, podczas korzystania z urządzenia możemy rozchlapywać wodę na boki. Będzie to skutkowało koniecznością wycierania okolic umywalki za każdym razem, gdy tylko skorzystamy z niej używając nieco mocniejszego strumienia wody.

Zastanówmy się również nad uchwytem. Czy wolimy klasyczne podnoszenie go do góry, czy może odchylanie albo jeszcze jakiś inny sposób. Odpowiedź na to pytanie może być szczególnie istotna w przypadku rodzin z dziećmi, które również powinny czuć się komfortowo podczas korzystania z wszelkich urządzeń znajdujących się w łazience – w tym z baterii umywalkowej.

Previous Jak bezpiecznie posługiwać się szlifierką do płytek?
Next Przegląd myjek ciśnieniowych

Może to Ci się spodoba

Instalacje 0 Comments

Izolacja termiczna domu

Zbudowanie od podstaw domu i stworzenie w pełni funkcjonalnego budynku nie jest prostym zadaniem. Prace budowlane zawsze składają się z wielu etapów, i każdemu z nich trzeba poświęcić odpowiednio wiele

Instalacje 0 Comments

Przewody izolowane i nieizolowane – różnice i zastosowanie

Aby systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne mogły działać bez przeszkód, potrzeba dodatkowych akcesoriów. Do tej grupy zaliczają się przewody elastyczne izolowane i nieizolowane.  Jakie są między nimi różnice i podobieństwa? Szczegóły

Instalacje 0 Comments

Odgrzybianie klimatyzacji w aucie i mieszkaniu – oto środki, które Ci to ułatwią

Kiedy podczas jazdy samochodem z klimatyzacji zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach lub szwankuje klimatyzacja w biurze czy domu to znak, że czas udać się do sklepu po środki do odgrzybiania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!