Balkony francuskie – czy warto je wybrać?

Balkony francuskie – czy warto je wybrać?

Balkony francuskie wciąż są przez wielu uznawane za niezwykle niefunkcjonalne. Nietrudno bowiem zauważyć, że nie służą one wypoczynkowi i nie dają możliwości rozwieszenia prania. Łączą w sobie jedynie szybę i bardzo blisko zamontowaną barierkę. Niekiedy zdarza się, że posiadają dodatkową płytę – jest ona jednak na tyle niewielkich rozmiarów, że zmieścić się na niej może jedynie nieduży kwiat. Mimo wszystko jednak balkony francuskie we współczesnych projektach pojawiają się coraz częściej. Jak to możliwe?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, że balkony francuskie nie pojawiły się w XX czy XXI wieku. Projekty z ich wykorzystaniem znane są już z czasów baroku, a dzisiaj architekci jedynie do nich powracają. To odrodzenie ma swoje przyczyny: są to bowiem niezwykle funkcjonalne rozwiązania. Nie tylko pięknie się prezentują i optycznie wysmuklają sylwetkę całego budynku. Powszechnie wybierane balustrady francuskie ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe i gwarantują bezpieczeństwo domownikom. To jednak wciąż nie wszystkie ich zalety.

Balkony francuskie – zalety

Jak już wspominaliśmy, balkony francuskie nie służą wypoczynkowi, gdyż brakuje na nich klasycznej płyty. Nie możemy więc rozłożyć na nich suszarki na pranie czy przechować roweru. Choć z jednej strony są to bardzo cenione funkcjonalności, pomimo ich braku, balkony francuskie są coraz chętniej wybierane. Okazuje się, że ich popularność rośnie dosłownie z roku na rok. Dlaczego architekci stawiają na nie w swoich nowych projektach?

To dość logiczne, że balkony francuskie są znacznie tańsze w realizacji. Dla niemal każdego, kto wykańcza dom, koszty są naprawdę istotnym czynnikiem podczas podejmowania jakiejkolwiek decyzji. Nie zawsze stać nas na wymarzone rozwiązania i musimy iść na kompromisy pomiędzy tym, czego chcemy, a tym, co po prostu się przyda. Balkony francuskie nie mają wzmocnień i samej płyty, więc ich wybór generuje mniejsze koszty związane z samym montażem.

Balkony francuskie zapewniają dostęp do światła naturalnego. Nietrudno zauważyć, że standardowe okna mają mniejsze rozmiary, a klasyczne balkony wnęki i często pojawiające się zadaszenia. Tym samym każde inne rozwiązanie w większym stopniu ogranicza dopływ promieni słonecznych do wnętrza pomieszczeń. Balkony francuskie będą więc niezastąpione przede wszystkim w przypadku wąskich i długich pomieszczeń. Sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie okno występuje na krótszej ścianie. Ich wybór wpłynie korzystnie na wysokość twoich rachunków za prąd w przyszłości.

Wśród wszystkich modeli, największą popularnością nieustannie cieszą się balustrady francuskie ze stali nierdzewnej. Łączą w sobie bowiem estetykę i funkcjonalność. Stal nierdzewna to bardzo odporny materiał – naprawdę wolno niszczeje pod wpływem uszkodzeń mechanicznych czy ciężaru. Warto zdawać sobie sprawę, że nie poddaje się również korozji na skutek zmieniającej się pogody. W polskich warunkach to niezwykle ważne, by nie musieć co kilka miesięcy ponownie zabezpieczać każdego kąta wokół domu. Okazuje się również, że stal jest bardzo plastyczna. Wbrew dość powszechnej opinii nie musi przyjmować klasycznych kształtów i może prezentować się naprawdę oryginalnie.

Czy warto wybrać balkony francuskie?

Balkony francuskie posiadają naprawdę liczne zalety, które warto podkreślać. Pozostają odporne na ciężar i zmienną pogodę. Gwarantują utrzymanie estetyki twojego domu, w którym przecież masz mieszkać nawet do końca życia i po prostu musi ci się podobać. Balkony francuskie to rozwiązania ponadczasowe, które cechują się minimalizmem i elegancją. Będą odpowiedzią na potrzeby większości z nas i wpiszą się w niemal każde trendy. Są niewielkie szanse, że kiedyś wyjdą z mody.

Nie ulega wątpliwości, że także balkony francuskie mają swoje wady. Nie każdy musi się nimi zachwycać, a oczekiwania wielu osób będą zupełnie sprzeczne z ich funkcjami. Warto jednak podkreślić ich liczne i naprawdę istotne zalety. Należy jednocześnie zauważyć, że mogą one współistnieć z klasycznymi oknami i balkonami w obrębie jednego budynku, co pozwala wpuścić do środka jeszcze większą ilość światła naturalnego.

Previous Ile kosztuje projekt łazienki?
Next Meble do pralni, czyli kilka sposobów na to, jak urządzić pralnię?

Może to Ci się spodoba

Budowa domu 2 komentarze

Nadchodzi czas „złotej rączki”. Będzie szybko i skutecznie.

Na rynku nieruchomości wciąż nie widać końca kryzysu. Firmy narzekają na brak zainteresowania ze strony klientów, ci z kolei odczuwają brak gotówki. Jednak część małych firm prowadzących działalność remontowo-budowlaną, radzi

Budowa domu 0 Comments

Jaką działkę kupić, by móc szybko postawić na niej dom?

Budowa domu wymaga wyboru oraz zakupu działki. Jednym z najważniejszych kryteriów w tym przypadku jest jej uzbrojenie. Prąd oraz woda są niezbędne już podczas prac budowlanych, dlatego warto sprawdzić, czy

Materiały wykończeniowe 0 Comments

CKS – laserowe cięcie blach na najwyższym poziomie

Centrum Konstrukcji Stalowych (CKS) to prężnie rozwijająca się firma produkcyjno-usługowa, która specjalizuje się przede wszystkim w laserowym cięciu blach. Wykorzystuje przy tym najnowocześniejsze technologie obróbki materiału oraz innowacyjny sprzęt renomowanych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!