Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Aranżacja cienistych zakątków w ogrodzie

Masz problem z aranżacją ogrodu, w którym królują duże drzewa i gęsto posadzone krzewy? Chcesz wykorzystać każdy skrawek dostępnej wokół Twojego domu przestrzeni? Sprawdź jak zagospodarować cieniste zakątki ogrodu i tym samym zyskać przyjemnie chłodne miejsce do wypoczynku w upalne dni.

Urządzając ogród zwykle musimy długo czekać, aby móc korzystać z naturalnego cienia który rzucają kilkunastoletnie drzewa. Niestety, gdy już zyskamy upragniony cień pod rozłożystymi konarami drzew okazuje się, że nie mamy pomysłu na zagospodarowanie tego obszaru.

Jeżeli nasz ogród zaczyna przypominać niewielki park wcale nie musimy wycinać okazałych drzewostanów. Wystarczy dobry pomysł i odrobina pracy, aby stworzyć ciekawy i bardzo oryginalny teren do wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Parkowy krajobraz w przydomowym ogrodzie

Jak zagospodarować teren pod drzewami? Najprościej urządzić w tym miejscu przytulny i dający ochłodę w upalne dni kącik wypoczynkowo – rekreacyjny.

Na początek warto zacząć od oczyszczania terenu i przycięcia drzew oraz krzewów. Jeżeli mamy problem z utrzymaniem zadbanego trawnika ze względu na nadmierne zacienienie terenu możemy część, gdzie umieścimy meble ogrodowe utwardzić np. kostką brukową, płytami lub wysypać kamykami.

Wybierając meble do ogrodu warto wpasować je w otaczający nas krajobraz. Wśród drzew doskonale wyglądać będą ławki parkowe oraz np. duży drewniany stół przy którym będziemy mogli zjeść posiłek lub urządzić rodzinne spotkanie. Wśród drzew doskonale prezentować się będzie także drewniana huśtawka, hamak lub własnoręcznie zdobiony dla naszych dzieci domek na drzewie.

Aranżacja ogrodu wymaga pomysłu oraz odrobiny pracy, ale warto poświęcić czas by zyskać przyjazną i zachęcającą do odpoczynku przestrzeń. Jeżeli szukasz mebli ogrodowych, które trafią w różnorodne gusta oraz pozwolą urządzić każdy ogród koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego Meble.Ogrodowe.net. Znajdziesz tam trwałe ławki parkowe http://www.meble.ogrodowe.net/lawki, ogrodowe komplety wypoczynkowe, huśtawki, leżaki oraz niezbędne w ogrodzie dekoracje.

lawka-parkowa-180cm lawka-chinska-zeliwna

 

 

Previous Wymieniamy zalety i wady szkieletowego domu
Next Weź udział w konkursie Dekoral, pokaż wszystkim swoje kolorowe inspiracje i wygraj kolorowy IPhone 5C!

Może to Ci się spodoba

Ogród 1Comments

Czym warto udekorować ogród?

Ogród to miejsce idealne na wypoczynek po ciężkim tygodniu wypełnionym pracą lub domowymi obowiązkami. Aby nadać temu miejscu blask i sprawić, że chętnie będzie się do niego wracało warto jest

Ogród 0 Comments

Pawilon ogrodowy – praktyczny dodatek do każdego ogrodu na co dzień i od święta

Ogród to miejsce, w którym w ciepłe dni odpoczywamy, jemy posiłki oraz spędzamy czas wspólnie z rodziną. Aby zapewnił nam wygodny i komfortowy wypoczynek, powinien być wyposażony w praktyczne akcesoria.

Architektura ogrodów 0 Comments

Jak zaprojektować ogród? 5 najciekawszych rozwiązań!

Ogród przede wszystkim powinien być piękny i zielony. Większość z nas chce jednak też czegoś więcej – by był on także użyteczny i zawierał nieprzeciętne rozwiązania czy pomysły. Idąc za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!