5 powodów, dla których warto kupować nowe mieszkania w Krakowie

5 powodów, dla których warto kupować nowe mieszkania w Krakowie

Rynek mieszkaniowy w Polsce rozwija się błyskawicznie, a jednym z miast proponujących najciekawsze nowe mieszkania jest Kraków. Stolica Małopolski każdego roku oferuje wiele lokali na sprzedaż, które rozchodzą się jak świeże bułeczki, zanim ostatnie prace budowlane zostaną zakończone.

Mimo ciekawych propozycji deweloperów, wiele osób planujących inwestycję we własną nieruchomość, obawia się, że zakup nowego mieszkania w Krakowie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Głównym powodem wątpliwości są ceny nieruchomości i konieczność zaciągnięcia kredytu. Właśnie dlatego często decydujemy się na wynajmowanie lokalu, co w dłuższej perspektywie niekoniecznie jest opłacalne. Podpowiadamy, dlaczego warto kupić nowe mieszkanie w Krakowie.

Długofalowa oszczędność

Kupno mieszkania to ogromny wydatek i z pewnością niewiele osób może sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Znacznie bardziej dostępnym rozwiązaniem jest natomiast zaciągnięcie kredytu i comiesięczne spłacanie rat. Wiele osób obawia się jednak zadłużenia, decydując się na wynajmowanie mieszkania. Trzeba wiedzieć, że nie jest to opłacalne rozwiązanie. Znacznie bardziej przyjaznym dla portfela wyjściem jest kupno mieszkania na kredyt i powolne spłacanie należności. Posiadanie własnej nieruchomości w Krakowie może się opłacać i może być sposobem na długofalowe oszczędzanie. Comiesięczne płacenie za wynajem jest sporym wydatkiem, dlatego znacznie lepszym pomysłem jest wydawanie tej samej kwoty na spłacanie własnego kredytu. Warto o tym pamiętać, rozważając zamieszkanie w Krakowie.

Prężnie rozwijający się rynek pracy

Kraków to jedno z największych miast Polski, do którego każdego roku migrują tysiące osób. Jedną z najczęstszych przyczyn przeprowadzki do stolicy Małopolski jest prężnie rozwijający się rynek pracy. Krakowscy rekruterzy działów HR nieustannie mają ręce pełne roboty i wciąż poszukują nowych pracowników, dlatego kupno nowego mieszkania w tym mieście to doskonała inwestycja na lata. Rynek pracy ma bowiem wiele wspólnego z rynkiem nieruchomości – każde miasto, które ma wiele do zaoferowania pracownikom, wymaga odpowiedniej infrastruktury. Z tego powodu nowe mieszkanie w Krakowie może być zarówno naszym domem, jak i sposobem na dodatkowy zastrzyk gotówki pochodzącej z wynajmu nieruchomości. Zobacz, ofertę dewelopera LCC i sprawdź gdzie kupić najlepsze mieszkania w Krakowie (https://www.lcc.pl/pl/inwestycje/mieszkaniowe/krakow/w-sprzedazy).

Dostęp do najlepszych uczelni w kraju

Dawny gród Kraka to nie tylko prężnie rozwijający się rynek pracy, ale także jeden z najlepszych w kraju ośrodków akademickich. Każdego roku do Krakowa przyjeżdżają tysiące studentów, by w tym mieście zdobywać wykształcenie i stawiać pierwsze kroki w pracy. Również z tego powodu warto inwestować w mieszkania. Kraków potrzebuje bowiem lokali dla tysięcy studentów, dla których brakuje miejsca w domach studenckich. Sprawdź, w jakie nieruchomości warto inwestować (http://www.propertynews.pl/tereny-inwestycyjne/gdzie-warto-kupic-nowe-mieszkanie-w-krakowie-w-centrum-czy-okolicach,60264.html) i gdzie mieszkać w czasie studiów (http://www.pulsinwestycji.pl/studia-praca-krakowie-wynajem-a-moze-nowe-mieszkanie/).

 

Świetna baza wypadowa i atrakcyjny punkt turystyczny

Kraków należy do jednych z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce i w Europie. Dobry dojazd zapewnia autostrada oraz liczne drogi, ale równie ważny jest usytuowany nieopodal port lotniczy, do którego z łatwością dojedziemy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Inwestowania w mieszkania w Krakowie opłaca się zatem z uwagi na przyjeżdżających tu turystów. Wynajem krótkoterminowy dopiero rozwija się w Polsce, dlatego wciąż potrzebne są lokale, które będą do dyspozycji osób odwiedzających miasto.

Miasto z duszą i charakterem

Inwestowanie w krakowskie nieruchomości powinno znaleźć się w kręgu zainteresowań każdego, komu nieobce są miasta z duszą i charakterem. Kraków bez wątpienia jest jednym z nich. W mieście znajdziemy bowiem setki zabytków, które zachwycą miłośników historii, kultury i turystyki. Nie brak tu także nowoczesnych biurowców i współczesnej infrastruktury, która nadaje miejscu niepowtarzalny charakter. Symbioza powolnego, historycznie ważnego miasta z nowoczesnością sprawia, że Kraków w niczym nie odbiega od największych europejskich metropolii.

Lista powodów, dla których warto inwestować w nowe mieszkania w Krakowie jest znacznie dłuższa, jednak pięć powyższych przyczyn to jedne z najistotniejszych punktów, o których warto pomyśleć przed wyborem miejsca zamieszkania. Trzeba również pamiętać, że dzisiejszy świat kurczy się i każdy z nas staje się bardziej mobilny, co sprawia, że nieruchomość nie przywiązuje nas do miejsca na zawsze. Własne mieszkanie zawsze może stać się źródłem dodatkowego dochodu, co pozwoli na spełnianie marzeń. Warto o tym pamiętać, zastanawiając się, czy kupno nowego mieszkania w Krakowie to dobry pomysł.

Previous Kontenery magazynowe i ich zalety
Next Redukcja zanieczyszczeń – czyli o drewnie opałowym słów kilka

Może to Ci się spodoba

Mieszkanie 0 Comments

Solidna i szybka naprawa sprzętu AGD

W obliczu dzisiejszej gospodarki ważne jest, aby oszczędzać gdzie tylko się da. Jeśli Twój samochód się psuje czy go wyrzucasz i od razu kupujesz nowy? Nie sadzę. Dlatego trzeba myśleć

Aranżacja wnętrz 0 Comments

Aranżacje kuchni i łazienki

Kuchnie i łazienki to przestrzenie, które każdy właściciel domu chce zagospodarować na swój sposób. Nieprawidłowy projekt w tych pomieszczeniach może w najlepszym przypadku prowadzić do codziennych irytacji, a w najgorszym

Mieszkanie 0 Comments

Klienci na rynku mieszkaniowym są coraz bardziej wymagający. Metraż i lokalizacja to już nie wszystko

Zwiększająca się liczba nowych mieszkań dostępnych na rynku powoduje, że deweloperzy muszą bardziej starać się o klienta. A ten staje się bardziej świadomy i wymagający. Poza głównymi kryteriami – ceną, metrażem i lokalizacją –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!