5 porad jak wybrać myjkę ciśnieniową

5 porad jak wybrać myjkę ciśnieniową

Myjki ciśnieniowe pojawiły się w sprzedaży kilka lat temu i z miejsca zyskały popularność. Już nie trzeba płacić każdego miesiąca za myjnie, można wygodnie umyć podjazd, elewację, werandę czy rower. Koszt zakupu myjki zwraca się w zasadzie w kilka miesięcy. Jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza?

  • Przeanalizuj skuteczność myjki – ciśnienie i przepływ wody

Podstawowym parametrem, w zakresie którego myjki różnią się między sobą, jest ciśnienie maksymalne strumienia wody oraz przepływ wody. Im wyższe ciśnienie osiągane przez myjkę tym łatwiej będzie usunąć zabrudzenie z nierównych, porowatych powierzchni (bo pod większym ciśnieniem woda wypycha brud ze szczelin). Im jednak wyższe ciśnienie tym również wyższa cena myjki, bo wymaga ona silnika o wyższej mocy. Zatem jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Nie kupuj myjki o dużym ciśnieniu, jeśli zamierzasz wykorzystywać ją sporadycznie i do prostych czynności (np. karoseria samochodu) – to strata pieniędzy i niewykorzystywanie możliwości myjki. Jeśli jednak zamierzasz czyścić nią porowate elewacje, podjazd i oczko wodne, to lepiej zainwestować nieco więcej w produkt o większej mocy. Warto przy tym pamiętać, że ciśnienie na poziomie 100 -130 bar w zupełności wystarcza do większości prac domowych.

  • Weź pod uwagę długość węża myjki ciśnieniowej

Długość węża decyduje o tym, jaki będzie zasięg pracy myjki. Średnia długość węża to 5 metrów, ale jeśli zamierzamy np. myć powierzchnie płaskie typu elewacja lub podjazd, to lepiej zdecydować się na dłuższy wąż (np. ośmiometrowy).

  • Czy potrzebujesz podgrzewacza wody w myjce?  

Niektóre myjki wyposażone są w funkcję podgrzewania wody. Jest to ważne wtedy, kiedy chcemy myć rzeczy szczególnie mocno zabrudzone, tłuste, kleiste (np. silnik samochodu). Przy czyszczeniu powierzchni z betonu (kostka brukowa), metalu (karoseria) wystarczy zimna woda. Jeśli zależy nam na myjce wielofunkcyjnej, bardziej sensownym rozwiązaniem będzie zakup myjki z funkcją podgrzewania wody.

  • Upewnij się, jakie akcesoria dodatkowe myjka ciśnieniowa posiada w zestawie

Na koniec warto też przyjrzeć się temu, jaki osprzęt dodatkowy oferuje myjka. W zależności od modelu myjki, w opakowaniu znaleźć można takie dodatki jak dysza rotacyjna, dysza 90o do miejsc trudno dostępnych, przystawka do mycia tarasów, pianownica, nakładki do rozpylania środków czystości lub chemii, pistolet z podwójną lancą do jednoczesnego podawania płynu w trakcie mycia i inne dodatki. Warto je przeanalizować biorąc pod uwagę to, co będzie myjką czyszczone. Oczywiście akcesoria można zawsze dokupić, ale bywa, że jako zakup dodatkowy będzie to po prostu mniej ekonomiczne rozwiązanie, warto zatem od razu wybrać myjkę ciśnieniową z całym potrzebnym osprzętem.

  • Sprawdź, z czego wykonane są komponenty

Rozważając to, jaką myjkę ciśnieniową kupić, warto też zwrócić uwagę na kwestie wykorzystanego przez producenta materiału. Wielu użytkowników myjek skarży się, że ich urządzenia po kilku miesiącach tracą moc. Inni cieszą się swoją myjką przez wiele lat. W dużej mierze trwałość myjki będzie zależeć od tego z czego wykonane są tłoki, czy silnik posiada ochronę termiczną, czy myjka posiada opcję automatycznego wyłączenia pompy, filtr wody itd. Profesjonalne myjki mają tłoki wykonane z ceramiki. Myjki ciśnieniowe amatorskie dobrej jakości – ze stali nierdzewnej.

Przed zakupem myjki ciśnieniowej warto sprawdzić i dokładnie porównać oferty i poszczególne modele między sobą. Różnica w cenie między poszczególnymi modelami to nierzadko nawet kilkaset złotych, a aby być zadowolonym z zakupu, wcale nie trzeba kupować najdroższego modelu.

Źródło: decofire.pl

Previous Konwerter satelitarny – niezbędny element każdej instalacji satelitarnej
Next Składanie serwetek – sposób na rozwój wyobraźni dziecka, przyszłego architekta

Może to Ci się spodoba

Remont 0 Comments

Narzędzia pomiarowe – jaki mamy wybór?

Wśród różnorodnych narzędzi, jakie znajdują się w podstawowym domowym wyposażeniu lub warsztacie majsterkowicza, powinny znaleźć się także akcesoria do wykonywania pomiarów. To szeroka grupa produktów, obejmująca artykuły o różnych funkcjach

Plan budowy 0 Comments

Zadbaj o odpowiedni projekt domu pasywnego

Dom pasywny z założenia ma być niezwykle energooszczędny jak zaprojektowany w każdym calu. Zatem jedną z najważniejszych rzeczy jaką powinniśmy dopilnować i o jaką zadbać, to właśnie prawidłowy projekt domu

Plan budowy 0 Comments

4 najczęstsze błędy w projektowaniu, przez które kuchnia jest niefunkcjonalna

Niełatwo jest zaprojektować ładną, wygodną i praktyczną kuchnię. Problem staje się tym większy, jeśli nie ma się w tej kwestii zbytniego doświadczenia. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy fachowca,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!